پاورپوینت مفهوم آخرین دفاع چیست

مطالب دیگر:
🔑کتاب کسب درآمد 2016 تضمینی🔑کسب درامد تضمینی از 55سایت ایرانی🔑تحقیق در مورد کلوسئو🔑مجموعه فایل های اتوکد با فرمت DWG و BAK در مورد محوطه🔑مقاله بررسی و شناخت اثر موتاژنیک و ژنوتوکسیک علف کش های آترازینی در ماهی چاناپونکتاتوس (بلوخ) با استفاده از تست خرد هسته و ژل الکتروفورز تک سلولی🔑پروژه مالی رشته حسابداری با موضوع حسابداری کالادرشرکت گاز🔑پروژه مالی رشته حسابداری در باره شرکت مخابرات خراسان رضوی🔑پروژه مالی رشته حسابداری درباره شركت باربری وحید بار🔑کار تحقیقی رشته حقوق – عنوان: توقیف اموال🔑پایان نامه لوث در نظام حقوقی ایران – متن کامل🔑پایان نامه حقوق : بررسی عقود شرکت – عاریه، وكالت🔑پایان نامه بررسی عقد وکالت – رشته حقوق🔑واکنش میلاد اثرات مطلوب و نامطلوب تغذیه ای🔑پایان نامه دیدگاههای ایران وروسیه پیرامون رژیم حقوقی دریای خزر🔑پایان نامه رشته حقوق : جانشین های مجازات حبس🔑طرح توجیهی تولید رب گوجه🔑پایان نامه فرار دختران (حقوق)🔑گزارش کارآموزی در شرکت اروم آدا🔑پایان نامه علل فرار نوجوانان از خانه🔑پایان نامه کارشناسی قضائی -بررسی جرم کلاهبرداری
پاورپوینت مفهوم آخرین دفاع چیست,دانلود پاورپوینت مفهوم آخرین دفاع چیست,پاورپوینت رایگان مفهوم آخرین دفاع چیست,پاورپوینت آشنایی با مفهوم آخرین دفاع,پاورپوینت تعریف آخرین دفاع چیست,دانلود مفهوم آخرین دفاع چیست,مفهوم آخرین دفاع چیست,پروژه مفهوم آخرین دفاع چیست,تحقیق مفهوم آخرین دفاع چیست,دانلود پاورپوینت آشنایی با مفهوم آخرین دفاع,دانلود پاورپوینت تعریف آخرین دفاع چیست,|47100153|edj
این فایل درباره ی پاورپوینت مفهوم آخرین دفاع چیست می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

شامل 21 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان کاربرد دارد .


مشخصات فایل
تعداد صفحات21حجم4004/507 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل

شامل 21 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

آئین دادرسی کیفری اهتمام ویژه‌ای به رعایت حقوق متهم در مراحل دادرسی دارد و بدین منظور تدابیر ویژه‌ای چون آغاز سریع بازجویی (م. 123 قانون آئین دادرسی کیفری)، تفهیم اتهام (م. 125)، حق داشتن وکیل ( م. 112) اندیشیده است. از جمله این تدابیر لزوم اخذ آخرین دفاع است.

در راستای حفظ حقوق متهم ماده 193 ق.آ.ک در مقام بیان ترتیب رسیدگی قضایی در بند 2 تا 5، قاضی را موظف به توجه به دلایل و دفاعیات متهم و وکیل نموده و تنها در بند اول قاضی موظف به استماع اظهارات شاکی و مدعی خصوصی و دلایل ایشان است. این دقت قانون‌گذار، در جهت تلاش هر چه بیشتر برای جلوگیری از تضییع حقوق متهم است. این ماده در نهایت بار دیگر به تبع ماده 161 قانون آئین دادرسی کیفری سابق، دادگاه را به متهم توجه داده می‌گوید:

«دادگاه مکلف است مفاد اظهارات طرفین دعوا و عین اظهارات یک طرف را که مورد استفاده طرف دیگر باشد و همچنین عین اظهارات شهود و اهل خبره را در صورت مجلس منعکس نماید. دادگاه پس از پایان مذاکرات به عنوان آخرین دفاع به متهم یا وکیل او اجازه صحبت داده و پس از امضاء طرفین رسیدگی را ختم می‌کند

اخذ آخرین دفاع چنان‌که در بند ک ماده 3 قانون احیای دادسراها آمده است، بر پایه اصل برائت توجیه می‌گردد، و هدف این است که پس از شنیدن اظهارات شاکی و شاهد توسط مرجع تحقیق و جمع آوری دلایل همیشه آخرین کسی که مطلبی را بیان می‌دارد، متهم باشد. چرا که بر کسی تاثیر روانی ماندگاری آخرین کلام در ذهن قاضی بر کسی پوشیده نیست.

بنابراین، پس از اتمام تحقیقات مقدماتی، در صورتی که قاضی تحقیق دلایل و امارات موجود در پرونده را بر وقوع جرم و انتساب آن به متهم کافی تشخیص دهد و عقیده به مجرمیت متهم داشته باشد، مکلف است پیش از صدور قرار مجرمیت با تفهیم مجدد اتهام و کلیه دلایل و مدارک آن از متهم بخواهد که اگر در برائت خود مطلبی دارد به عنوان آخرین دفاع بیان کند. در این مقام دادگاه طبق بند 5 ماده 193 ق.آ.د.ک.ع.ا. مکلف است که اگر دلایل موثر و جدیدی از طرف متهم یا وکیل او مبنی بر کشف حقیقت یا برائت متهم به دادگاه ابراز شود، بدان رسیدگی نماید.

و ...

فهرست مطالب

مقدمه

جایگاه آخرین دفاع

عدم لزوم اخذ آخرین دفاع در غیبت متهم

پایان

عنوان : مفهوم آخرین دفاع چیست

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 21

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت


"